joomla templates top joomla templates template joomla

Patryk Jaki ostro w europarlamencie. "Co drugi młody człowiek u was nie ma pracy. Atakujecie Polskę, bo lepiej sobie radzi" mówił Jaki w trakcie debaty o praworządności

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Unia Europejska

 
Europosłowie największych frakcji w Parlamencie Europejskim chcą powiązać budżet Unii Europejskiej z praworządnością. W europarlamencie odbyła się pierwsza debata na ten temat.
 
W projekcie rezolucji podkreślono, że UE powinna opracować solidny programu działań na rzecz ochrony i umacniania demokracji, praworządności i praw podstawowych. Większość eurodeputowanych poparła ideę powołania takiego mechanizmu. Z kolei europosłowie Prawa i Sprawiedliwości krytykowali tę propozycję.
 
 
– Wypominacie nam dzisiaj strefy wolne od LGBT, a wiecie że Polska była jedynym państwem gdzie homoseksualizm nie był penalizowany? Od Polaków to moglibyście się jeszcze wiele uczyć – mówił Patryk Jaki. Zwrócił się także do eurodeputowanego z Hiszpanii Doemenca Ruiza Devesa.
 
– Dzisiaj Polska wam przeszkadza, bo dużo lepiej sobie radzi od was. Szczególnie popatrzcie na Hiszpanię, w której co drugi młody człowiek nie ma pracy. Od Polski moglibyście się uczyć, ale was to uwiera, dlatego Polskę atakujecie – oburzał się Jaki.