joomla templates top joomla templates template joomla

Po miesiącach negocjacji i trwającej pandemii jest wreszcie reakcja Unia Europejskiej. Powstanie Nowy fundusz na ratunek unijnych gospodarek. Ma być powiązany z budżetem unijnym

info: RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Unia Europejska

 
Przywódcy rządów państw Unii Europejskiej zobowiązali Komisję Europejską do przygotowania propozycji utworzenia Europejskiego Funduszu Ożywienia i nowego unijnego budżetu. Rozmowy na temat wsparcia unijnych gospodarek trwały podczas nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej, który odbył się za pośrednictwem wideokonferencji.

Jak mówiła von der Leyen na konferencji prasowej po szczycie, w wyniku kryzysu spowodowanego koronawirusem ucierpią wszystkie gospodarki Unii Europejskiej.
 

- Wiemy na pewno, że PKB będzie ujemne we wszystkich państwach, ale w niektórych spadnie znacznie bardziej niż w innych. Pewne sektory gospodarki z pewnością ucierpią bardziej np.: turystyka. Wiem także, że wpływy fiskalne będą się znacznie różnić, ponieważ kraje członkowskie w różnym stopniu były w stanie zapewnić finansowe wsparcie ich gospodarek.

Nowy Fundusz ma wspierać gospodarczo Unię Europejską po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen zapowiedziała, że propozycję budżetu, jak i Funduszu, zaprezentuje w drugim lub trzecim tygodniu maja.