joomla templates top joomla templates template joomla

Aż 471 europosłów uwierzło w kłamstwa Biedronia i poparło rezolucję. Tak łatwo zmanipulować europosłów? Czy Parlament Europejski wspiera pedofilię?

TVN24/x-news; video; Parlament Europejski włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Rezolucję poparło 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Wynik głosowania przedstawił wiceprzewodniczący PE Pedro Silva Pereira.
 
 
Parlament Europejski zaapelował, aby polski parlament wstrzymał się od przyjęcia obywatelskiego projektu ustawy „Stop pedofilii” oraz „zapewnił młodzieży dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej”.
 
 
W przyjętej rezolucji PE wyraził „głębokie zaniepokojenie niezwykle niejasnymi, szerokimi i nieproporcjonalnymi przepisami projektu ustawy, które de facto zmierzają do penalizacji upowszechniania edukacji seksualnej wśród nieletnich”.

Europosłowie ocenili, że proponowane przepisy „potencjalnie grożą wszystkim - a w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, pisarzom, wydawcom, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego, dziennikarzom, rodzicom i opiekunom prawnym – karą pozbawienia wolności do trzech lat za nauczanie o ludzkiej seksualności, zdrowiu i stosunkach intymnych”.
 
W poprzednim Sejmie obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii" skierowano do dalszych prac w komisji. Autorzy projektu przekonywali, że ich celem jest "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Zdaniem opozycji, intencją projektodawców jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej.