joomla templates top joomla templates template joomla

adania potwierdziły, że Aleksieja Nawalnego próbowano otruć środkiem bojowym z grupy Nowiczok - poinformował rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

 
Badania potwierdziły, że Aleksieja Nawalnego próbowano otruć środkiem bojowym z grupy Nowiczok - poinformował rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert. Tej samej substancji użyto w marcu 2018 r. do próby zabójstwa byłego podwójnego agenta rosyjskiego wywiadu Siergiela Skripala i jego córki.
 
Nawalny przebywa w szpitalu Charite w stolicy Niemiec. Trafił tam w sobotę (22.06) ze szpitala w Omsku, do którego trafił po tym, jak zasłabł na pokładzie samolotu. Jego współpracownicy i rodzina od początku podejrzewali otrucie. Opozycjonista od 20 sierpnia jest w stanie śpiączki.
 
 
Aleksiej Nawalny to zagorzały krytyk Władimira Putina. Prawnik, wieloletni działacz antykorupcyjny był wielokrotnie aresztowany za organizowanie antykremlowskich protestów.
 
W lipcu 2019 r. trafił do szpitala z ostrą reakcją alergiczną, jego współpracownicy wówczas również podejrzewali próbę otrucia. W 2017 r. został zaatakowany przez nieznanych sprawców, którzy oblali go żrącą substancją. W wyniku napaści stracił 80 proc. widzenia w jednym oku.