joomla templates top joomla templates template joomla

Amerykańskie media ogłosiły zwycięstwo Joe Bidena. Donald Trump zapowiada pozwy sądowe. "Naród amerykański ma prawo do uczciwych wyborów" mówi prezydent

Agencja/eReporter24 ; video: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

 
„O tym, kto jest prezydentem, decydują legalnie oddane głosy, nie media. Nie spocznę, póki głosy nie zostaną uczciwie przeliczone. Na to zasługuje naród, tego wymaga demokracja” – napisał w oświadczeniu prezydent USA, Donald Trump. Dodał, że „wszyscy wiemy, dlaczego Joe Biden się spieszy”.
 
- „Wszyscy wiemy, dlaczego Joe Biden spieszy się z tym, by fałszywie uznać się za zwycięzcę i dlaczego zaprzyjaźnione z nim media tak bardzo mu w tym pomagają. Oni nie chcą, by prawda została ujawniona. Prawda jest taka, że tym wyborom daleko jeszcze do końca. Zwycięstwa Joe Bidena nie ogłoszono jeszcze w żadnym stanie” – przypomniał amerykański przywódca.
 
 
Jak wskazał, w szeregu stanów uczciwość procedury liczenia głosów budzi „poważne i uzasadnione wątpliwości”. Trump wymienił w tym kontekście Pensylwanię, gdzie przedstawicielom Partii Republikańskiej odmówiono możliwości obserwacji procesu liczenia głosów
 
- „O tym, kto jest prezydentem, decydują legalnie oddane głosy, nie media” – podkreślił prezydent informując, że od poniedziałku jego sztab będzie wszczynał „procedury sądowe w celu zagwarantowania pełnego przestrzegania przepisów wyborczych i ustalenia prawdziwego zwycięzcy”.
 
- „Naród amerykański ma prawo do uczciwych wyborów, co oznacza przeliczenie wszystkich legalnych głosów i nieuznanie żadnego nielegalnego głosu. Szokujące, że sztab Bidena odmawia uznania tych podstawowych zasad i chce przeliczać również głosy nieuczciwe, spreparowane, oddane przez osoby bez praw wyborczych bądź przypisywane zmarłym” – ocenił Donald Trump.