joomla templates top joomla templates template joomla

Atak dżihadysty pod Paryżem. Odciął głowę nauczycielowi szkoły średniej. Napastnik krzyczał zdaniem świadków Allah Akbar za to, że ten miał pokazac na lekcji karykaturę Mahometa

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

 
W podparyskiej miejscowości Conflans Saint-Honorine doszło do tragicznego w skutkach ataku. Napastnik krzyczący - zdaniem świadków - Allah Akbar odciął głowę drugiemu mężczyźnie. Francuska policja śledztwo w kierunku zabójstwa w związku z terroryzmem.
 
W piątek po południu 18-letni uczeń liceum w Conflans-Sainte-Honorine, urodzony w Moskwie cudzoziemiec pochodzenia czeczeńskiego, brutalnie zamordował swojego nauczyciela historii. Ofiarę z obciętą głową znaleziono około 200 metrów od szkoły, w której pracował. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie „zabójstwa w związku z działalnością terrorystyczną".
 
 
W trakcie policyjnej akcji sprawca morderstwa został zastrzelony, a w areszcie znalazło się dziewięć osób związanych z tą sprawą. Zatrzymani są m.in. rodzice zabójcy, którzy ostatnio, jak pisze agencja AFP, weszli w konflikt z zamordowanym nauczycielem.
 
Nauczyciel prowadził zajęcia na temat wolności słowa i pokazywał podczas nich karykatury Mahometa. Zabójstwo wstrząsnęło i zaszokowało całą Francję.