joomla templates top joomla templates template joomla

Chińskie dzieci wracają do szkół. Pierwsza prowincja otwiera placówki oświatowe po pandemii

Xinhua/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Wszystkie szkoły podstawowe i licea zostały ponownie otwarte w regionie autonomicznym Sinciang-Ujgur w północno-zachodnich Chinach. To pierwsza prowincja Państwa Środka, która zdecydowała się na taki krok w obliczu ustępującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
 

Do szkół wróciło ponad cztery miliony uczniów w pięciu tysiącach placówek oświatowych. Szkoły wdrożyły jednocześnie specjalne środki higieny w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym.

Temperatura ciała uczniów jest sprawdzana trzy razy dziennie. Klasy przechodzą dezynfekcję sześć razy w ciągu każdego dnia. Zajęcia prowadzone są w małej, jak na chińskie warunki, liczbie uczniów w klasie – podczas zajęć przebywa w nich nie więcej niż 25 osób. Ławki rozstawiono tak, aby pomiędzy nimi zachowano co najmniej metr odległości.
 

W Chinach potwierdzono ponad 81 tys. przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wykurowano blisko 74 tys. osób, niecałe 3300 zmarło. W ostatnich dniach władze Chin informowały, że liczba nowych przypadków zakażenia spadła prawie do zera, a nowe przypadki wykrywane są głównie u osób przyjeżdżających do Chin z zagranicy.