joomla templates top joomla templates template joomla

"Kaznodzieja nienawiści" skazany w Londynie na 5,5 roku więzienia za wspieranie Państwa Islamskiego

włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Anjem Choudary zwany „kaznodzieją nienawiści” został skazany przez brytyjski sąd na pięć lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności.

W lipcu ława przysięgłych uznała go winnym zachęcania do terroryzmu i wspierania tzw. Państwa Islamskiego. Dziś sędzia ogłosił wyrok na imama, którego określił jako osobę „przebiegłą i niebezpieczną”. Zwolennicy skazanego nie wierzą w jego winę.

- Zarzuty muszą być oparte na dowodach. W tym wypadku nie ma żadnych dowodów, że jest on terrorystą. Właściwie nie ma żadnych dowodów na to, że namawiał kogoś do dokonania ataku terrorystycznego. Nie ma żadnych dowodów, by namawiał kogoś do przystąpienia do organizacji terrorystycznej. To wszystko poszlaki, ale taka jest rzeczywistość.

Po prostu wsadzili go do więzienia, oczernili w mediach. Jeśli stawia się przed sądem kogoś takiego, jak Anjem Choudary, to ława przysięgłych, ludzie, którzy nie znają prawa, zawsze uznają go za winnego - mówi mieszkaniec Londynu, Aedulhakim. Choudary prawdopodobnie odbędzie wyrok w całkowitym odosobnieniu, by uniemożliwić mu indoktrynację innych więźniów. Kaznodzieja przez lata głosił nauki sprzyjające ekstremistom.

Już po tym, jak miesiąc temu ława przysięgłych uznała go za winnego wspierania terroryzmu, Choudary publicznie złożył przysięgę wierności IS, do czego namawiał także swoich wiernych.

{media load=media,id=7302,width=640,align=center,display=inline}