joomla templates top joomla templates template joomla

Myśliwiec NATO zbliżył się do samolotu ministra obrony Rosji nad Bałtykiem. F-18 Hornet zbliża się do samolotu, interweniowały rosyjskie Su-27

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało nagranie, na którym widać jak NATO-wski myśliwiec F-18 Hornet zbliża się do samolotu, którym leciał minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Interweniowały rosyjskie Su-27, które zmusiły myśliwiec do odlotu, a następnie eskortowały maszynę pasażerską.
 
 
Szef rosyjskiego resortu obrony wracał do Moskwy z Kaliningradu, gdzie brał udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę filii szkoły marynarki wojennej im. Nachimowa.
 
 
Przestrzeni powietrznej państw bałtyckich chronią obecnie stacjonujący w litewskiej bazie w Szawlach Węgrzy z myśliwcami JAS-39, których wspierają Hiszpanie z F-18, a także Brytyjczycy z myśliwcami Eurofighter Typhoon w estońskiej bazie Amari. 
 
Przestrzeń powietrzną Litwy, Łotwy i Estonii patrolują samoloty NATO w ramach misji Baltic Air Policing. Trwa ona od 2004 r., gdy trzy kraje bałtyckie wstąpiły do Sojuszu. Nie dysponują one własnymi samolotami myśliwskimi, więc NATO zdecydowało się zagwarantować ochronę ich przestrzeni powietrznej.