joomla templates top joomla templates template joomla

Niespokojnie w Barcelonie. 525 tys. ludzi wzięło udział w piątkowych protestach. W centrum miasta dochodzi do starć między zamaskowanymi uczestnikami demonstracji a policjantami

info: TVPinfo; video youtube/Ruptly włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Ok. 525 tys. ludzi bierze udział w piątkowych protestach w Barcelonie – szacuje miejscowa policja. W centrum miasta doszło do starć między zamaskowanymi uczestnikami demonstracji a policjantami.
 
 
Grupa protestujących rzuca kamieniami w policjantów. Na środku głównej ulicy miasta ustawiono kontenery ze śmieciami, które następnie podpalono.
 
Hiszpański resort spraw wewnętrznych poinformował, że skieruje dodatkowe siły żandarmerii (Guardia Civil) na przedmieścia Barcelony.
 
 
To już piąty dzień protestów w Katalonii, które wybuchły w związku z poniedziałkowym wyrokiem sądu skazującym dziewięciu liderów separatystów na kary pozbawienia wolności.
 
Od poniedziałku w zamieszkach w Katalonii rannych zostało ponad 300 osób. W środę zmarł w szpitalu 65-letni turysta z Francji, który dostał zawału serca w trakcie zamieszek na lotnisku El Prat w Barcelonie.
 

 
W piątek rano służby medyczne Katalonii poinformowały, że w efekcie nocnych zamieszek w regionie uszczerbek na zdrowiu poniosło „wiele osób". Po północy regionalne media mówiły o ponad 20 rannych.