joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy Rok zaczął się mało optymistycznie. Kim Dzong Un straszy - niebawem świat ujrzy nową broń strategiczną. Korea opanowała kosmos?

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Korea Północna. Przywódca Korei Północnej po raz kolejny zagroził Stanom Zjednoczonym. Kim Dzong Un zapowiedział także wycofanie się z porozumienia o zaprzestaniu prób jądrowych.
 
 
Dodał także, że "świat ujrzy wkrótce broń strategiczną nowej generacji". Wszystkie te obietnice padły podczas kilkudniowych obrad plenarnych Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei.
 

Reżim w Pjongjangu zarzuca władzom w Waszyngtonie, że te nie chcą wrócić do rozmów uwzględniających interesy obu stron. Z tego powodu Korea Północna chce wycofać się z porozumienia zawartego z Donaldem Trumpem w czerwcu w 2018 roku o zaprzestanie prób jądrowych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że Kim Dzong Un podpisał umowę o likwidacji północnokoreańskiego arsenału nuklearnego. Dodał, że ma nadzieje, iż przywódca komunistycznego reżimu "jest człowiekiem honoru" i dotrzyma słowa.