joomla templates top joomla templates template joomla

Oto jedyny człowiek na świecie, który może biegać po plaży w Miami. "Jestem wzruszony, bo to ludzie wyprosili to u burmistrza i urzędników"

info: RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

 
W związku z szalejącą pandemią koronawirusa, wszystkie plaże w Miami zostały zamknięte. Jest jednak jeden człowiek na świecie, którego zakaz nie dotyczy i który może każdego ranka udawać się na tradycyjny jogging.
 
Tym człowiekiem jest Robert Kraft. 1 stycznia 1975 roku, 24-letni wówczas Kraft rozpoczął realizację noworocznych postanowień, w ramach których każdego dnia miał przebiegać 8 mil (11,2 km).
 
Zazwyczaj robił to na plaży nieopodal swojego miejsca zamieszkania, ale pandemia SARS-CoV-2 sprawiła, że władze zamknęły wszystkie plaże. Internauci skrzyknęli się jednak w internecie i zasypali burmistrza i urzędników z Miami lawiną e-maili, prosząc, by Kraft mógł biegać zwyczajową trasą.
 
 
Biorąc pod uwagę szczególne osiągnięcia Krafta w dziedzinie popularyzowania zdrowego trybu życia (w Raven Club, jak nieoficjalnie nazywa się ludzi, których Kraft zachęcił do biegania, znajduje się kilka tysięcy osób), władze miasta zrobiły wyjątek i pozwoliły mu na jogging po plaży.
 
- To nie ja zapoczątkowałem akcję, tylko ludzie za pośrednictwem internetu skontaktowali się z burmistrzem i lokalnymi urzędnikami. I już od 1 kwietnia mogłem wrócić na plażę. Tyle tylko, że muszę biegać sam, nie mogę zagrać nikogo ze sobą. Ale akceptuję to. Jestem bardzo wzruszony - powiedział Kraft.