joomla templates top joomla templates template joomla

Potężna eksplozja w Bejrucie. Zginęło 70 osób, a ponad 3600 zostało rannych. Media informują, że eksplodowało 2,7 tysiąca ton saletry amonowej

Agencja/eReporter24; info: tvpinfo; fot: Ruptly; video: youtube włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

 
W potężnej eksplozji w porcie w Bejrucie zginęło 70 osób, a ponad 3600 zostało rannych – to najnowsze dane, które libańskie ministerstwo zdrowia podało we wtorek wieczorem, jak poinformowała na Twitterze katarska telewizja Al-Dżazira. Liczba ofiar wciąż rośnie.
 
Fala uderzeniowa, która powstała po wybuchu, spowodowała rozległe zniszczenia w wielu częściach miasta, głównie w centrum. Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.
 
 
Media informują, że eksplodowało 2,7 tysiąca ton saletry amonowej, która została wcześniej skonfiskowana przez władze. Składowano ją w porcie. Źródło telewizji Al-Dżadid przekazało, że do wybuchu doszło podczas spawania otworu w magazynie, co miało zapobiec kradzieży.
 
Agencje przekazywały, że w centrum Bejrutu są poważne zniszczenia, w wielu budynkach wyleciały szyby z okien i posypały się sufity, od budynków oderwały się balkony. Spod gruzów wyciągani są zakrwawieni ludzie. Część miasta nie ma dostępu do prądu.