joomla templates top joomla templates template joomla

"Przedłużamy restrykcje do 3 maja". Premier Włoch przedłuża kwarantannę. Postuluje euroobligacje, aby podźwignąć gospodarkę

info: RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Premier Włoch Guiseppe Conte ogłosił przedłużenie do 3 maja obowiązujących restrykcji wprowadzonych w ramach walki z epidemią koronawirusa. Szef włoskiego rządu nie ugiął się pod presją przedsiębiorców, którzy domagają się odmrożenia gospodarki.
 

– To trudna decyzja, ale konieczna, za którą biorę pełną odpowiedzialność polityczną. Zmiana krzywej epidemiologicznej jest budująca. Istnieją wyraźne oznaki, że środki ograniczające przyjęte do tej pory przez rząd przynoszą owoce – podkreślił w orędziu premier Conte i dodał, że gdyby rząd wycofał się z obostrzeń oznaczałoby to ponowny wzrost liczby zgonów i rozpoczęcie "wszystkiego od nowa."

Premier Włoch zwrócił uwagę na konieczność jak najszybszego wyemitowania euroobligacji.
 
 
– Główna bitwa, którą Włochy muszą stoczyć przy europejskim stole, dotyczy funduszu, który udźwignie realne obciążenia gospodarcze – mówił Conte. Grupa krajów ze strefy euro porozumiała się w kwestii pakietu ratunkowego o wartości 500 miliardów euro, ale zdaniem włoskiego premiera jest on niewystarczający.
 
Dotąd we Włoszech potwierdzono ponad 147 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Śmierć poniosło blisko 19 tys. osób. W ostatnich kilkunastu dniach dynamika wzrostu nowych zakażeń osłabła, a liczba zgonów spada.