joomla templates top joomla templates template joomla

"Białorusini domagają się prostej rzeczy. Wolnych i sprawiedliwych wyborów. Takie są postulaty demonstrantów na ulicach. Takie też są hasła wznoszone w czasie strajków w zakładach pracy"

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Rewolucja na Białorusi

 
Swiatłana Cichanouska mówiła o sytuacji na Białorusi przed przed Parlamentem Europejskim. Rewolucja na Białorusi nie jest geopolityczna, nie jest prorosyjska ani antyrosyjska, nie jest proeuropejska ani antyeuropejska - tymi słowami zwróciła się była kandydatka na prezydenta Białorusi do eurodeputowanych z komisji spraw zagranicznych.
 
Cichanouska łączyła się z Wilna, gdzie przebywa po tym, jak musiała opuścić swoją ojczyznę.
 
 
- Białorusini domagają się prostej rzeczy. Wolnych i sprawiedliwych wyborów. Takie są postulaty demonstrantów na ulicach. Takie też są hasła wznoszone w czasie strajków w zakładach pracy. Białoruś jest częścią Europy pod względem kulturalnym, historycznym i geograficznym. Chcemy przestrzegać prawa międzynarodowego i zająć należne nam miejsce pośród innych narodów europejskich. Europa wiąże się dla nas z demokracją, przestrzeganiem praw człowieka, swobodą mediów. To ma kluczowe znaczenie dla nowej odradzającej się Białorusi – podkreśliła Cichanouska.