joomla templates top joomla templates template joomla

Terror w USA. Podejrzane przesyłki trafiły m.in. do byłego prezydenta USA Baracka Obamy i byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Jeden z ładunków trafił także do siedziby stacji CNN, w centrum Nowego Jork

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- W takich momentach musimy się zjednoczyć, współdziałać i wysłać jedną, zdecydowaną, niebudzącą wątpliwości wiadomość: w USA nie ma miejsca na akty przemocy czy groźby użycia przemocy jakiegokolwiek rodzaju – stwierdził Donald Trump, mówiąc o podejrzanych paczkach, zawierających prawdopodobnie ładunki wybuchowe, wysłanych do polityków i siedzib organizacji medialnych w USA.

Prezydent USA zapewnił, że „rząd wkłada całą swoją energię w to dochodzenie i na rzecz doprowadzenia winnych tych godnych potępienia aktów przed oblicze sprawiedliwości”. Donald Trump uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami FBI, Departamentu Sprawiedliwości, Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego i Secret Service.

- W tym momencie te paczki są badane przez najlepszych specjalistów ds. ładunkówwybuchowych oraz prowadzone jest śledztwo federalne – poinformował Trump. 

Podejrzane przesyłki trafiły m.in. do byłego prezydenta USA Baracka Obamy i byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Jeden z ładunków trafił także do siedziby stacji CNN, w centrum Nowego Jorku. Policja zareagowała natychmiast i ewakuowała jeden z wieżowców Time Warner Center. Podobna paczka została wysłana w poniedziałek do miliardera George’a Sorosa.