joomla templates top joomla templates template joomla

Zamach we Francji w Strasburgu, nie żyje co najmniej jedna osoba. Zamknięto budynek Parlamentu Europejskiego. Mężczyzna posiadajacy broń automatyczną pozostaje na wolności

R.Ż/eSerwis.info; fot: screen tvpinfo włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Do Strzelaniny doszło w Centrum Strasburga. Jedna osoba nie żyje, sześć osób zostało rannych. Zamachowiec posiadający broń automatyczną nadal pozostaje na wolności. Trwa akcja policyjna, a w tym samym czasie odbywa się posiedzenie Parlamentu Europejskiego.

Co najmniej jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w centrum w Strasburga – poinformowała francuska policja. Do tragedii doszło podczas jarmarku świątecznego. Sprawca miał posługiwać się bronią automatyczną. Władze miasta apelują do mieszkańców, by pozostali w domach.
 
 
Jak poinformował na twitterze Jacek Saryusz-Wolski, który aktualnie przebywa w gmachu Parlamentu Europejskiego.: 
 
- "Strzały w centrum Strasburga, są ranni. Służba bezpieczeństwa Parlamentu Europejskiego, który odbywa tygodniową, comiesięczną sesję w Strasburgu, poleca pozostanie w miejscach w których aktualnie są europosłowie i personel. Budynek PE zamknięty i nie można z niego wychodzić".
 
 
Sprawca lub sprawcy - bo pojawiły się już informacje o kilku osobach - miał strzelać do zgromadzonych ludzi, po czym uciec. 
Nie wiadomo jeszcze, czy zdarzenie miało charakter terrorystyczny, czy kryminalny. 
 
Samotny napastnik, który otworzył ogień w centrum Strasburga, uciekł; słyszano kolejne odgłosy wystrzałów – poinformowała francuska policja. Policja ewakuuje centrum miasta i otacza kordonem okolicę, w której doszło do strzelaniny. Jak podaje lokalna gazeta „Dernieres Nouvelles d'Alsace”, policja nie wyklucza, że doszło do zamachu. Według portalu FranceInfo jest wielu rannych; nie potwierdzono na razie informacji o tym, że jest jedna ofiara śmiertelna. Liczba ofiar rannych miała wzrosnąć do dziewięciu - podała TVP info