joomla templates top joomla templates template joomla

Zamachowiec puścił nagranie na live jak bezlitośnie zabija dzieci i dorosłych. Seria zamachów na meczety. „Najczarniejszy dzień w historii Nowej Zelandii”

info: TVP, info włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Mężczyzna w Nowej Zelandii zabił 49 osób ranił 20. Na nagraniu widać jak podchodzi do kolejnych ofiar i zabija je. Bezlitośnie zachowuje się w stosunku do dzieci, za którymi wybiega na ulicę. Wszystko nagrywa kamera, która transmituje na live.

W ataku na dwa meczety w nowozelandzkim Christchurch zginęło 49 osób – poinformował szef tamtejszej policji. Świadkowie mówią o zamaskowanym sprawcy z bronią automatyczną, który wszedł do jednego z meczetów i strzelał do wiernych. Napastnik prowadził przekaz na żywo z zamachu. Aresztowano już cztery osoby. Według premiera Australii Scotta Morrisona jednym z zatrzymanych jest Australijczyk.
 
 
Do strzelaniny miało dojść około godz. 14.45 (godz. 2.45 w nocy w Polsce) w meczecie Al-Nur i przed godz. 16 (godz. 4 nad ranem w Polsce) – w położonym na przedmieściu Christchurch meczecie Masdżid Linwood. 
Wciąż nie jest jasne – wskazuje Agencja Reutera – czy do strzelaniny doszło wewnątrz meczetu położonego koło Hagley Park, czy też raczej na dziedzińcu przed nim. Wiadomo tylko, że uzbrojony mężczyzna wtargnął do świątyni, a o 14.45 czasu lokalnego, po zakończeniu porannych modlitw, meczet został otoczony przez oddziały specjalne. Wtedy też miało dojść do wymiany ognia. Rosyjska agencja TASS podała, że w czasie ataku w meczecie przebywało od 200 do 300 ludzi.
 
 
Policja potwierdziła wcześniejsze doniesienia, że również w innym meczecie, znajdującym się w Linwood na przedmieściach Christchurch – w meczecie Linwood Masdżid – doszło do strzelaniny. Nie podała jednak, czy były ofiary w ludziach i czy są ranni. – Sytuacja, z jaką mamy do czynienia w Christchurch, jest poważna i rozwojowa – oświadczył szef nowozelandzkiej policji komisarz Mike Bush. 
 
Wcześniej media podały informację, że sprawca strzelaniny w meczecie Masdżid Al-Nur, w pobliżu Hagley Park, wciąż jest na wolności i stanowi zagrożenie. Trwa pościg za nim.